Isıtıcılı ve Saatli Eldiven

Isıtıcılı ve Saatli EldivenIsıtıcılı ve Saatli Eldiven
Teknoloji Tasarım | Teknoloji Tasarım Dersi | Videolar Projeler Dokümanlar

Teknoloji tasarım dersi proje fikri olarak eldivenlere rağmen ellerimizin üşümesi sorununa çözüm bulmaya çalıştık. Bunun için eldivenlerin ısıtıcılı ve saatli olarak inovasyon ile geliştirmeye çalışacak, proje tasarımı ve çizimini yapacağız

Sorun 3:( Eldivenlere rağmen ellerimizin üşümesi

Teknoloji Tasarım dersi icat fikri için sorun olarak  kış mevsiminde çok soğuk havalarda kullandığımız eldivenlere rağmen yine de ellerimizin üşümesi sorunu ele alalım. Bu sorunu çözümüne yönelik fikirler ortaya koyalım. Sonuçta sizler bizim çözüm olarak  sunduğumuz fikri geliştirerek öğretmeninize sunabileceğiniz gibi tamamen farklı bir çözümde geliştirebilirsiniz. Burada ele aldığınız sorunun aynı olmasından çok sonuç olarak ortaya koyduğunuz çözüm fikrinin farklılığı önemlidir.

Çözüm 3 🙂 Isıtıcı-Saatli Gelişmiş Eldiven İnovasyonu

Isıtıcılı bir eldiven tasarımı, eldivenlere rağmen ellerimizin üşümesi sorununa çözüm olacaktır. Bu fikri gerçekleştirmek için bazı sorular sormalı ve cevaplara göre belirlediğimiz özelliklere uygun olarak tasarım aşamasına geçmeliyiz.  Örneğin :

* Eldiven ellerimizi nasıl ve ne ile ısıtacak? Eldiven içine döşenmiş kablolu rezistans, bataryadan aldığı enerji ile  ellerimizi ısıtacak. 

* Eldivenin bataryası nerede olacak? Eldivenin bataryası eldiveni giydikten sonra, eldivene bağlı saat özelliği de bulunan bir bilekliğe takılı olacak. 

* Teknoloji Tasarım icat fikrimiz olan ısıtıcılı-saatli eldiven için gerekli olan malzemeler nelerdir? İçi açılabilen, çift katlı kalın bir eldiven, kol saati, ısıtıcı için rezistans kablo. Araç gereç olarak: Birleştirmeler için, lehim teli, kalem havya, dikiş malzemeleri ve diğer ihtiyaç olabilecek malzemeler.

Isıtıcılı-Saatli Eldiven Tasarımı Taslak Çizimi

Proje Çizimi : Isıtıcılı-Saatli eldiven proje çizimi için öncelikle taslak çizimler yapılır. Çizimler örneğin eldivene veya eldiven çizimlerine bakılarak  çizimler yapılabilir. Taslak çizimler yapıldıktan anlaşılır olup olmadığı konusunda çevrenizdekilerin görüşlerine başvurulabilir. Çizimleriniz projenizi ifade edecek ve başkaları tarafından da anlaşılabilir bir seviyeye gelinceye kadar geliştirilir. Proje tasarımınızın çizimini boyalar ile renklendirerek daha iyi anlaşılabilir hale getirebilir ve çizimlerinizi son aşamasına getirebilirsiniz.  Projenizin tasarım çizimine uygun araç-gereç ve malzemeler ile yapım aşamasına geçebiliriz.  

error: İçerik korunmaktadır !!