7. sınıf Teknoloji ve Tasarım Öğreniyorum Sunumu

7. sınıf teknoloji ve tasarım öğreniyorum sunu slayt7. sınıf teknoloji ve tasarım öğreniyorum sunu slayt
Teknoloji Tasarım | Teknoloji Tasarım Dersi | Videolar Projeler Dokümanlar

Teknoloji ve Tasarım dersi 7. sınıflarda ilk olarak “Teknoloji ve Tasarım öğreniyorum” ünitesi ile başlamaktadır. Adından da anlaşılacağı üzere, bu ünitede teknoloji ve tasarımlar ile ilgili kavramlar ve gelişmeler yer almaktadır. Teknoloji ve Tasarım ilk ünitesi hakkında ayrıntılı bilgi edinmek ve faydalanmak için aşağıdaki sunumu izleyebilirsiniz.

7.A. TEKNOLOJİ VE TASARIMIN TEMELLERİ

🎬 7.A. 1. Teknoloji ve Tasarım Öğreniyorum Sunumu için Tıklayınız

Bu ünitede öğrencilerin teknoloji ve tasarım kavramlarını ve bu kavramlar arasındaki ilişkiyi öğrenmeleri, ayrıca günlük hayatta karşılaştıkları sorunların çözümlerinde öğrendiklerini kullanmaları amaçlanmıştır.

7. A. 1. 1. Teknoloji ve tasarım ile ilişkili kavramları tanımlar.

Buluş, icat, keşif, bilim, teknik, teknoloji, endüstri ve endüstri 4.0 kavramları üzerinde durulur. Tasarımın endüstriyel tasarım, grafik tasarım, mimari ve çevre tasarımı alanlarından oluştuğu üzerinde durulur.

7. A. 1. 2. Teknoloji ve tasarım arasındaki ilişkiyi ifade eder.

Bir üründen hareketle, teknoloji ve tasarım kavramlarının arasındaki ilişki ve birbirlerini nasıl etkiledikleri üzerinde durulur.

7. A. 1. 3. Teknoloji ve tasarım ürünlerine günlük hayattan örnekler verir.

Teknoloji ve tasarım ikilisinin hayatın günlük akışına yaptığı pozitif katkıların yanında negatif etkilerinin de var olduğu vurgulanır. Günlük hayatta karşılaştığı problemlerin çözümünde teknoloji ve tasarımın önemi üzerinde durulur.

7. A. 1. 4. Ülkemizdeki teknolojik gelişmeleri değerlendirir.

Ülkemizdeki farklı alanlarda (günlük tüketim malzemeleri, ulaşım, lojistik, sivil mimari vb.) yaşanan gelişmeleri örneklendirir.

 
Çalışmalarda emeği geçenlere teşekkürler…

error: İçerik korunmaktadır !!